Brachot

Slogan NL

Brachot-Hermant Group wordt eigenaar van vier groeves Tarn!

 
Wij zijn verheugd te kunnen meedelen dat, naast de 15 bestaande groeves in Noorwegen, Zuid-Afrika, Ierland, Portugal en Frankrijk, Brachot-Hermant recentelijk LS Granits in Zuid-Frankrijk overnam. LS Granits ontgint sinds 2010 vier gekende Tarn granieten: de Tarn Clair, Tarn Foncé, Tarn Royal & Tarn Gros Grain. Deze natuursteen, met typisch zwart-grijs en wit-gespikkelde look, laat een veelvoud aan toepassingen binnen- en buitenshuis toe, dit voor zowel residentiële als grootschalige bouwkundige projecten. De overname van LS Granite door onze groep laat extra investerings- en ontwikkelingsmogelijkheden toe voor de vier steengroeves.

Sinds 2010 is LS Granits actief in de ontginning van Tarn graniet in de vier steengroeves gelegen in het Zuid-Franse Burlats (massief Sidobre tussen Montpellier en Toulouse). De vier types Tarn die er worden ontgonnen zijn de Perle Clair, Perle Foncé, Perle Royal en Tarn Moyen Foncé. Deze uiterst vorstbestendige materialen worden voornamelijk gebruikt voor buiten- en buitentoepassingen. 


De overname kadert binnen de verticale integratiestrategie van onze groep. Met de komst van de vier nieuwe groeves omvat onze groep nu 19 steengroeves wereldwijd. Meer dan ooit zetten we in op de ontginning en productie van eigen materialen.

De materialen van deze vier steengroeves zullen binnenkort worden toegevoegd aan het gamma natuursteen in diverse afwerkingen. Wij zullen ook alles in het werk zetten om de steengroeves verder te ondersteunen in de ontwikkeling en de exploitatie van de Tarn granieten. De nabijgelegen site in Zuid-Frankrijk (Brachot Sud) laat een directe aansluiting in het logistiek en distributienetwerk van de Brachot-Hermant Group toe.

Vandaag de dag omvat onze groep naast de 19 steengroeves ook 11 distributie- en stockagedepots alsook 7 productiesites en dit in maar liefst 3 continenten. 


https://www.lsgranits.com